ШЕВЧЕНКІВСЬКИЙ
ЛІЦЕЙ
ПРАВОВА ОСВІТА
Система правової освіти та виховання в школі – це складна динамічна, залежна від економічних, політичних і соціальних чинників модель реалізації основних напрямків діяльності школи, що вимагає взаємообумовленості та взаємозв’язку елементів правоосвітнього та правовиховного процесів, передбачає широке коло й активну позицію всіх задіяних суб’єктів, здійснюючи позитивний вплив на них; покликана створити умови для розвитку правового мислення в учнів і забезпечити цілеспрямоване формування в дітей звички діяти відповідно до закону. Систему складають такі елементи:
- суб’єкти, що здійснюють правоосвітню та правовиховну діяльність;
- суб’єкти (вихованці), активно залучені до процесу навчання та виховання;
- сукупність правоосвітніх та правовиховних стандартів, способів, засобів і механізму досягнення мети.
Правова освіта та виховання – це важливий соціальний канал, який дає можливість прищеплювати громадянам правові знання. Слід враховувати, що формування цих знань відбувається не лише в процесі спеціальної організованої свідомої освітньої та виховної діяльності, але й під впливом різноманітних об’єктивних факторів соціальних дій. Через це слід розрізняти поняття «правова освіта та виховання» і «правове формування особистості». Головним завданням реалізації системи безперервної правової освіти та виховання є добір методів, які здатні підтримати в усіх учнів допитливість і тягу до навчання. Система передбачає широке застосування інтерактивної технології, а також вимагає позаурочної навчальної практики та виховних дій.
В Шевченківській ЗОШ І-ІІІ ступенів функціонує система безперервної правової освіти і виховання, передумовами створення якої стали:
· підвищена увага світового співтовариства до проблем прав людини;
· формування в Україні правової держави, однією з найважливіших ознак якої має бути висока правова культура особистості;
· необхідність формування в кожної молодої людини системи правових знань, переконань та поглядів, високого рівня правосвідомості;
· необхідність формування у молоді демократичних цінностей;
· зростання кількості правопорушень, проявів антисоціальної поведінки серед неповнолітніх;
· існування певних юридичних принци пів і понять, які дитина має засвоїти це задовго до початку систематизованого вивчення основ правознавства;
· зниження загального рівня культури молоді.
Система безперервної правової освіти функціонує для створення психолого-педагогічних умов формування в кожного учня морально-правових знань, необхідних в повсякденному житті, вироблення вміння захищати свої права і законні інтереси, а також права й інтереси інших осіб; удосконалення навичок правомірної поведінки, здійснення ранньої профілактики, перевиховання учнів, схильних до правопорушень
Система безперервної правової освіти охоплює контингент дітей від дошкільного віку до випускників школи й тісно поєднана з процесом виховання. Вона включає, насамперед, такі етапи:
· правова освіта і виховання дошкільнят, робота з їхніми батьками;
· виконання програми з правового виховання в 1-11 класах;
· робота з правового виховання батьків учнів гімназії.
Функціонування с системи безперервної правової освіти забезпечується:
1. Класоводами 1-4 класів.
2. Класними керівниками.
3. Вихователями ДНЗ.
4. Вчителями-предметниками.
5. Радою школи.
6. Методичною радою школи
7. батьківською радою.
8. Учнями-активістами, які ведуть правоохоронну роботу .
В основу функціонування системи безперервної правової освіти покладено:
· концепцію безперервної правової освіти і виховання;
· програми навчальних правових курсів;
· річний план роботи школи;
· програму правого виховання учнів школи;
· правила внутрішнього трудового розпорядку;
· правила для учнів школи;
· Статут школи.
Забезпечення функціонування безперервної правової освіти — це один з головних напрямків роботи школи. А для кожного учня — фундамент його свідомого життя.
ЗАХИСТИ СВОЇ ПРАВА
Допомога для тебе
Для того, щоб допомогти тобі вирішити будь-яку проблему, створені державні соціальні служби для сім’ї, дітей та молоді. Тут тебе захистять, вилікують, навчать або нададуть консультацію з питань захисту твоїх прав.
Юридична, психологічна, медична порада або допомога – все це для тебе...
ПОПЕРЕДЖЕННЯ НАСИЛЬСТВА У СІМ'Ї
Насильство в сім'ї - будь-які умисні дії фізичного, сексуального, психологічного чи економічного спрямування одного члена сім'ї відносно іншого її члена, якщо ці дії порушують конституційні права і свободи члена сім'ї як людини та громадянина і завдають йому моральної шкоди, шкоду його фізичному чи психічному здоров'ю.
ПРАВА І ОБОВ'ЯЗКИ БАТЬКІВ
Відповідальність батьків передбачена:
-
Сімейним кодексом України
-
Законом України “Про освіту”
-
Кодексом про адміністративні правопорушення України
-
Кримінальним кодексом України.
Безоплатна правова допомога – правова допомога, яка гарантується державою та повністю або частково надається за рахунок коштів Державного бюджету, місцевих бюджетів та інших джерел.
Відповідно до Закону України «Про безоплатну правову допомогу», існує первинна правова допомога та вторинна правова допомога.
Безоплатна первинна правова допомога (БППД) включає в себе такі види правових послуг: надання правової інформації, консультацій і роз’яснень з правових питань; складення заяв, скарг, інших документів правового характеру (крім процесуальних); надання допомоги в забезпеченні доступу особи до вторинної правової допомоги та медіації.
Право на БППД мають усі особи, які перебувають під юрисдикцією України.
Безоплатна вторинна правова допомога (БВПД) включає такі види правових послуг: захист; здійснення представництва інтересів осіб в судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами; складення документів процесуального характеру.
Право на БВПД мають категорії осіб, які визначені Законом України «Про безоплатну правову допомогу» та іншими законами України.