top of page

Історія школи


Переважна більшість шевченківців є випускниками загальноосвітньої середньої школи. Вона утворилася разом з утворенням села в 1930 році спочатку як початкова, потім семирічка, а в 1941 році був зроблений перший випуск середньої школи.

За свою історію школа перебувала в кількох приміщеннях, нинішня шкільна будівля здана в експлуатацію в 1969 році.

Директорами школи в різні часи були Є.Ф. Гурба, В.Д. Кривошеїн, П.К. Ткаченко, А.О. Соломка, Є.О. Лозенко, О.І. Гриценко, заслужений вчитель УРСР А.І. Кошляк (1972-1994рр.), Р.А. Турчанович, В.І. Гусаров, С.Д. Шайнога. Нинішнім поводирем шкільного корабля є В.М. Криволап.
Славними сторінками в історії школи є 60-70 роки, коли у всій республіці була відомою учнівська виробнича бригада школи під керівництвом вчителя М.П. Тихоненка. На закріплених за бригадою землях за допомогою власної сільськогосподарської техніки вирощувалися високі врожаї зернових та овочів. Разом з атестатами випускники школи одержували і посвідчення тракториста, а головне - призвичаювалися до роботи на землі. Учні школи - виробничники - займали призові місця на республіканських змаганнях орачів (Катерина Боберська). Окремі з них навіть були нагороджені державними медалями (Катериненко, Чорноока). Ефективно, протягом всіх літніх місяців, функціонував табір праці і відпочинку «Молода гвардія».
Змінилися часи, школа зараз працює у нових умовах. Головними напрямками її діяльності є озброєння учнів основами знань, які можна було б застосовувати на практиці; формування життєвої позиції активного громадянина; наближення навчання до потреб сільської молоді. З огляду на це в останній час здійснюється робота по наданню школі статусу аграрно-технологічної, для чого:
- склалися ділові взаємовигідні стосунки з Миколаївським державним аграрним університетом;
- на базі школи працюють підготовчі курси університету, що дає можливість випускникам мати переваги при вступі до цього навчального закладу;
- база школи використовується для проведення навчання сільської молоді на курсах механізаторів, що має велике значення як для села, так і для занятості молодих людей, їх визначеності в житті;
- у старших класах запроваджено вивчення спеціальних предметів: "Основи агрономії", "Основи тваринництва", "Основи економіки", "Основи підприємницької діяльності і менеджменту", що допоможе випускникам вільніше, практичніше почуватися в умовах ринкової економіки.
У школі склався колектив вчителів, який поєднує молодість і досвід. Знаними в окрузі є вчителі-методисти В.Р. Кузевич, В.А. Тоболін. Плідно працюють й інші вчителі. За час існування школи її закінчило 2250 чоловік, золотими і срібними медалями з яких нагороджено 75 випускників.

Традиціями стали зустрічі випускників, які відбуваються щороку і велика шкільна сім'я радіє успіхам своїх вихованців.

banerBPD_120x160.jpg
1_edited.jpg
СТОП! БУЛІНГ
дія-освіта.png
Без названия.png
bottom of page