ШЕВЧЕНКІВСЬКИЙ
ЛІЦЕЙ
Якщо людина не знає,
До якого порту вона пливе,
Жоден вітер не буде їй попутним
(Сенека)
ПРАКТИЧНИЙ ПСИХОЛОГ ЗАКЛАДУ – Серова Ольга Олександрівна
СОЦІАЛЬНИЙ ПЕДАГОГ ЗАКЛАДУ – Попіль Ольга Ярославівна
КОНСУЛЬТУВАННЯ У ДИСТАНЦІЙНОМУ ФОРМАТІ
Шановні батьки та учні, через утруднення консультування "віч на віч", рекомендую Вам альтернативу, спілкування у Viber. Якщо виникла така потреба, ставте запитання, ви обов'язково отримаєте зворотній зв'язок.
ГОЛОВНА МЕТА РОБОТИ ПСИХОЛОГІЧНОЇ СЛУЖБИ:
визначення і забезпечення оптимальних соціально-психологічних умов для формування психічно зрілої, відкритої для засвоєння нового досвіду, високо адаптивної особистості, що орієнтована на самореалізацію і розвиток власних здібностей.
ОСНОВНІ ЗАВДАННЯ ПСИХОЛОГІЧНОЇ СЛУЖБИ:
● психологічний супровід дітей в період адаптації до нових умов навчання, профілактика дезадаптації;
●створення сприятливого психологічного клімату в учнівському та педагогічному колективі;
● здійснення психологічного супроводу розвитку особистості учня та вчителя.
● діагностика, профілактика та корекція можливих проявів девіантної і соціально небажаної поведінки, психологічних відхилень.
●використання психологічних методів для підвищення продуктивності навчання, стимулювання креативності учнів та педагогів, підвищення психологічної обізнаності усіх учасників педагогічного процесу.
●допомога учням в оволодінні стратегією життєвого проектування та самореалізації особистості в подальшому професійному виборі.
●профілактика негативних явищ та пропаганда здорового способу життя;
●допомога в запровадженні здоров`я зберігаючих технологій освітнього процесу, зміцнення фізичного, психічного і психологічного здоров`я вихованців
Що потрібно для хорошого настрою?
У кожного з нас буває такий період, коли зовсім немає настрою і не хочеться нічим займатися.
Якщо почали відчувати, що з вами щось не так і сумні думки переважають з усе більшою силою,
намагайтеся не залишатися в цьому стані надовго - він може затягнутись.
Шукайте будь-які способи розваг, які допоможуть впоратися з цим станом. І сьогодні я підкажу вам
кілька таких методів.
Зілля для гарного настрою
Коли у вас поганий настрій, побалуйте себе чим-небудь смачненьким , наприклад, однією із сумішей за рецептом.
Приготуйте такі продукти: 1 банан, 200 г. арахісу, шоколад, ваше улюблене печиво.
Горіхи, печиво і банан гарненько подрібніть і перемішайте, розтопіть шоколад і залийте ним отриману суміш. Ще раз перемішайте. Можна додати ягоди або шматочки фруктів, тільки не перестарайтеся! Ця суміш вийде дуже смачною і відразу ж підніме вам настрій.
Чи знаєте ви, що нестача вітамінів може бути причиною поганого настрою? А ось їжа, багата вітаміном В, фолієвою кислотою і залізом, не тільки піднімає настрій, але і здоров'я про запас підніме!
Хочете перекусити і одночасно привести себе в хороший настрій - з'їжте жменю сухофруктів . Можете побалувати себе апельсином (він багатий фолієвою кислотою) або порцією сухого сніданку, багатим залізом.
Недолік селену також відбивається на нашому настрої. Варене яйце або риба чудово заповнять цю прогалину.
Важко залишатися в доброму настрої, якщо навчання або робота не заладилась, з родичами проблеми або кохана людина не розуміє вас. Але життя-то продовжується!
Правила гарного настрою
1. Щоб у вас завжди був гарний настрій, навчіться себе контролювати. Не ображайтеся через дрібниці , постарайтеся не сваритися з близькими вам людьми.
2. Спробуйте дивитися на світ з гумором . Навіть якщо вас образили або ви потрапили в непросту ситуацію, все одно посміхніться і скажіть собі: «І це теж пройде!». Загадка, але у тих, хто щиро вірить, дійсно, все погане проходить.
3. Не сидіть вдома, ображаючись на весь світ! Можете не сумніватися: на вулиці, в компанії друзів і знайомих настрій поганим не буває. Доведено!
4. Внесіть у своє життя елементи новизни. Психологи рекомендують час від часу змінювати стійкі звички - наприклад, завести нове хобі або змінити стиль одягу. Адже ви дійсно відчуєте значні зміни: наприклад, надівши взуття на каблуках, станете вище, випроститесь і (головне!) почнете ловити на собі зацікавлені погляди протилежної статі. Ніщо не діє так позитивно на настрій, як увага оточуючих.
5. Навчіться розслаблятися. Коли виконуєте якусь нудну роботу, думайте про щось приємне. Наприклад, про майбутню зустріч з друзями або коханим чи коханою.
А ще розслабитися допоможе аромалампа. Ось список ефірних масел, які позитивно впливають на настрій і душевний стан: мандарин, апельсин, лимон, грейпфрут, бергамот.
Телеграм канал психологічної служби Шевченківського ліцею
https://t.me/+uv8a3P5kzsk5ZGRi
Телеграм канал Підтримай дитину (це урядовий канал)
https://t.me/pidtrumaidutuny
Адвент календар "Як не проспати життя" Поради для психологічного здоров'я
https://calendar.myadvent.net/?id=081cmx9fzhfgzftfk9tu2pkk7hrgmev0
Взаємодія психологічної служби
Шевченківського ліцею з дітьми з ООП
Починаючи з 1 вересня 2022 року психологічною службою Шевченківського ліцею з метою психологічної підтримки дітей та дорослих був створений Телеграм канал “Психолог на зв'язку” де практичний психолог та соціальний педагог ліцею систематично проводять оформлення та поповнення інформації та порад психологічного, соціального, творчого, профорієнтаційного характеру. Учасники каналу (діти, батьки, педагоги) можуть активно коментувати дописи та першими отримувати цікаву інформацію.
Протягом навчального року систематично проводяться індивідуальні консультації з батьками та дітьми з ОП (за запитом).
2 клас
● Казко терапія “Космічна подорож до планети Комп'ютері»
● Диспут “Великі права - маленької дитини”
● інтерактивне заняття «Світ емоцій»
8 клас
● Інтерактивне заняття “Чому підлітки скоюють злочини”
● Інтерактивне заняття “Сам собі психолог: як зібрати себе під час
війни”
● Поради для подолання негативних впливів стресових факторів, відпрацювали алгоритм “Як правильно надавати першу психологічну допомогу”.
10-А клас
● Бесіда “Великому кораблю - велике плавання”
● Інтерактивне заняття з профілактики шкідливих звичок «Здоров'я як цінність»
● 11 клас:
● Бесіда “Життєві цілі”
● Інтерактивне заняття «Як уникнути стресу»
Одним із важливих етапів при плануванні роботи з дітьми з особливими освітніми потребами є розробка індивідуальної програми розвитку дитини. Вона дає змогу педагогам ознайомитися з потенційними
можливостями учнів інклюзивної форми навчання та правильно організувати навчальний процес у класі. Індивідуальний підхід до кожної дитини дає змогу учням швидше адаптуватися в освітньому середовищі та
подолати ті труднощі, які є перешкодою їхнього соціального функціонування.
Круглий стіл з асистентами вчителів “Організація роботи з дітьми ООП в умовах воєнного стану”
Робота асистентів вчителів:
Кондратьєва Валентина Миколаївна - Григус Ірина 3 клас Новогригорівська філія
● Дитина забезпечена ноутбуком, партою, стільцем та підручниками.
Єманіна Тетяна - Осипчук Павло 8 клас Лучівська філія
● Приймає участь у гуртку образотворчого мистецтва Флешмоб “Херсонські кавуни”
● Має диплом учасника Всеукраїнського фестивалю мистецтв “Військові обереги від Святого Миколая”
● Має бажання вчитися та отримувати нові знання (покращив оцінки на основних предметах), веде діалог з вчителями на уроках, дає конструктивні відповіді на запитання
● три рази на тиждень додатково займається з логопедом, та відвідує інклюзивно-ресурсний центр
Осипчук Ірина Іванівна - Кравцов Антон 2 клас
Графічний диктант “Пес Патрон”
Шайнога Світлана Дмитрівна - Надворний Тимофій 8 клас
Депутат м.Южноукраїнська Костова А І., вручив Надворному Тимофію необхідну веб-камеру, що допомагає у спілкуванні з дитиною. Кожного дня, на кожному уроці працюю разом з дитиною. Після кожного уроку уточнюю які складності є у виконанні домашнього завдання, разом з вчителями - предметниками виясняю якість та вчасність виконання завдань. Якщо учень впадає в апатію, використовуємо, разом з класним керівником Присяжнюк В.О. використовуємо матеріали та рекомендації
шкільної психологічної служби. Обов'язково ввечері в телефонному режимі або через смс спілкуюся про фізичний та емоційний стан дитини.
Батьки вчасно повідомляють про проблеми технічні та інші види складності.
Лунгул Тетяна Йосипівна - Тригубко Євген 10 А клас
Дитина знаходиться за кордоном, але бере активну участь у дистанційному навчанні. Перший семестр закінчив на середньому та достатньому рівнях.
РЕСУРСНИЙ КАЛЕНДАР - "ЦЕ ТУРБОТА ПРО ТИХ, ХТО ТУРБУЄТЬСЯ"
Календар створила дитяча та сімейна психологиня Світлана Ройз разом з ілюстраторкою Альоною Ястремською. Це проект для вчителів, батьків, для всіх, кому це буде важливо - зокрема, для профілактики вигорання. Він дуже простий у виконанні, але, не зважаючи на гадану простоту, - глибокий і багатогранний. У ньому описано 52 прості практики уважності, які допомагають повернути контакт із собою, сфокусуватися на внутрішньому просторі, оживити власне сприйняття. "Кожна практика, описана в ілюстраціях, має пояснення - для чого вона й на що саме впливає. Кожну практику можна виконувати в будь-який час доби, у буд-який день тижня, будь-якого сезону. Їх можна пропонувати дітям, надсилати як "ресурсні листівки" знайомим. Нехай стане в пригоді! І нехай турбота про себе й уважність до себе стануть нашою доброю звичкою", - бажає Світлана Ройз.
Відповідно до Національної стратегії із створення безбар'єрного простору в Україні, в Шевченківському ліцеї практичним психологом Серовою Ольгою Олександрівною, проводяться заняття з учнями.
Здатність отримувати задоволення від життя — основна риса ментально здорової людини. Здобувачі освіти Шевченківського ліцею дбають про своє ментальне здоров'я. На постійній основі проводяться години психолога в рамках Всеукраїнської програми «Ти як?». Під час онлайн занять учні з 1 по 11 класів залюбки виконують практичні вправи з технік самодопомоги, підвищують свій рівень обізнаності, релаксують ,працюють над техніками стабілізації стану,виконують ресурсні вправи і наповнюються енергією.
Не забуваємо дбати про свою безпеку та зміцнювати ментальне здоров’я! Тримаймося!
Експерти ЮНІСЕФ створили довідник із порадами, як батьки можуть підтримати та втішити дітей, які через війну часто відчувають страх, смуток, гнів і тривогу.
Психологи наголошують, що дітям украй потрібне відчуття безпеки та захищеності, яке вони знаходять у своїх батьках, особливо під час кризових подій. Спеціалісти діляться порадами, як правильно провести розмову з дитиною:
-
дізнатися, що вже знає та відчуває дитина;
-
зберігати спокій під час розмови;
-
плекати співчуття, а не упереджене ставлення;
-
вчити дитину допомагати іншим, розповідати їй про приклади взаємопідтримки;
-
завершити розмову з турботою, щоб дитина була у стані спокою;
-
надалі регулярно дізнаватися, як дитина почувається;
-
обмежити для дитини доступ негативних новин;
-
дбати про себе, щоб почуватися спокійно і бути для дитини взірцем.
Завантажуйте повну версію посібника «Як говорити з дітьми про війну» за посиланням.
Експерти УІРО та Юнісеф розробили «тихі» ігри, що допоможуть відновити емоційний стан дітей.
☀️ Яким би не було цьогорічне літо — наші діти зростають саме зараз. А для того, щоб впоратись зі стресом і відчувати дитинство, їм потрібна радість. І саме ми можемо створити для них простір для радості та безтурботності.
🙌 Тому зберігайте 35 літніх ідей від дитячої психологині Світлани Ройз, завдяки яким діти запам'ятають літо та близькість з вами.
✨ Кожна з цих ідей проста у втіленні і в більшості потребує лише вас, вашої дитини та фантазії. Діліться цим списком та наповнюйте своє літо щасливими митями!